O nas

WITAMY NA STRONIE GREENMENCLAN!

Znajdziecie tu ofertę naszej firmy oraz garść informacji na różne tematy związane z szeroko rozumianymi militariami. Pojawi się temat broni, techniki wojskowej, ale także osobiste uwagi byłych i obecnie służących w różnych służbach kolegów ze szczególnym uwzględnieniem wspomnień z misji i opowieści o irracjonalnych zwyczajach panujących w niektórych miejscach pracy. Nazwa „Green Men Clan”, czyli „Klan Zielonych Ludzików” – jak na początku lat 80-tych żartobliwie określił nas jeden z kolegów – nawiązuje do naszego militarnego stylu ubierania się i zainteresowania tematyką militarną, która zawsze była bliska naszym sercom. Jesteśmy grupą przyjaciół i znajomych pasjonujących się od lat historią wojskowości ostatniego stulecia. Skupiamy wokół siebie ludzi o podobnych zainteresowaniach. Pracując w latach 1991-2004 w jednym z pierwszych sklepów militarnych w Polsce WILD ROVER w Gdyni

(potem współprowadząc go już pod nazwą BIG RED ONE), sprzedając naszywki i odznaki, t-shirty czy bluzy, zwróciliśmy uwagę na często niedopracowane wzory różnych zagranicznych, a szczególnie polskich jednostek wojskowych, na których orzeł często wygląda jak łabędź lub mewa, karabin przypomina bardziej grabie ogrodowe niż to, co powinien, ryba piła wygląda jak flądra z doczepionym nosem Pinokia, a wzór, który powinien z założenia być symetryczny, przypomina raczej dzieła Picassa! Po wielu latach, powróciwszy do tematu, postanowiliśmy to zmienić, tworząc własne projekty graficzne i umieszczając je na ubraniach. Green Men Clan tworzy autorskie projekty i wzory o tematyce militarnej i nie tylko.

TECHNIKA NANOSZENIA WZORÓW

Nasze wzory wykonane są w technice flock (czyli tzw. folia z meszkiem) lub flex. To niezwykle trwałe i efektowne metody nanoszenia wzorów na tkaninę. Flock – materiał, z którego wykonany jest nadruk, fakturą przypomina zamsz lub welur, wykonany jest na bazie włókien celulozy – jest bardzo przyjemny w dotyku, a dzięki swojej grubości (do 1mm) daje wyrazistości kolorów i wrażenie przestrzenności wzoru. Dzięki tym cechom efekt wyróżnia się spośród innych technik nanoszenia wzorów. Flock jest odporny na blaknięcie barw na słońcu i na spieranie kolorów. Jest też zdecydowanie trwalszy od innych nadruków na odzieży.

dav
mde
Nadruk łączony FLOCK/FLEX

Flex – (folia gładka) to materiał z PCV lub wysokiej jakości folia poliuretanowa, posiadająca nieodblaskową, matową powierzchnię. Dzięki elastyczności i miękkości jest przyjemny w dotyku. Nie odbija światła. Posiada bardzo wysoką wytrzymałość (do 80°C ) i obciążalność.

Nadruk typu FLEX